ЦСКА и Левски не излъчиха победител в дербито на българския футбол. Двубоят от 10-и кръг на Първа лига се игра на стадион "Васил Левски" пред над 25 000 зрители и завърши при резултат 1:1. Франсис Нар бе точен за "сините", докато за ЦСКА се разписа Преслав Йорданов от дузпа.

Срещата се превърна в истинско дерби с много емоции и битка. "Червените" не успяха да стигнат до седма поредна победа срещу "сините", въпреки, че владееха инициативата и създадоха повече голови положения. Левски пък игра компактно в защита и използва всяка възможност за контраатака.

Първите 10 минути бяха изцяло за ЦСКА. "Червените" натиснаха своя съперник и на два пъти имаха възможност да излязат напред в резултата. Първо Руи Педро получи топката на главата си в наказателното поле на Левски, но въпреки, че бе напълно непокрит стреля встрани от вратата. Малко по-късно пък Рубен Пинто отправи мощен удар от около 30 метра, който бе избит с мъка от Йоргачевич.

След тези минути темпото на игра спадна. Левски трудно минаваше в атака, докато опитите на ЦСКА бяха спирани рано от халфовете и отбраната на "сините".

В 34-ата минута Левски излезе напред в резултата. Играчите на ЦСКА не успяха да изнесат добре топката, тя попадна в Прохазка, който изведе веднага Адениджи. Нападателят не се полакоми и пусна към останалия сам пред вратата Франсис Нар. Крилото на "сините" лесно прати топката в мрежата и прониза Китанов!

До полувремето не се стигна до никакви нови опасности пред някоя от вратите и Левски се оттегли на почивка с гол преднина.

Едуард Йорданеску предприе промяна на почивката и вкара в игра Преслав Йорданов, който замени Александър Георгиев.

ЦСКА започна по-активно и втората част. "Червените натиснаха своя съперник който обаче се справи добре в защита. При една от ситуациите "армейците" имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Минев. Телевизионните повторения показаха, че такава по-скоро няма.

20 минути преди края на мача Левски пропусна да удвои преднината си и да предреши изхода на двубоя. Трима играчи в синьо се озоваха срещу един бранител на ЦСКА. Георги Костадинов излезе сам срещу Китанов, но вместо да подаде на непокрития Сашо Александров, опита сам да вкара и ударът му бе избит.

Логично като не вкараш ще ти вкарат. В 75-ата минута ЦСКА получи право да изпълни дузпа. Йоргачевич се хвърли за топката, към която се бе устремил и Преслав Йорданов. След съприкосновение между двамата нападателят падна и бе отсъдена дузпа за "червените", която потърпевшият превърна в гол за 1:1.

Последната възможност бе за Левски. Аниете намери с добро центриране влезлия като резерва Генев. Ударът с глава на бранителя обаче мина покрай гредата.

С равенството приключи серията на "сините" от седем поредни победи. В класирането Левски продължават да са лидер с 24 точки, пред Лудогорец с 22. Разградчани обаче са с мач по-малко. ЦСКА заема трето място с 18 точки.

ЦСКА - Левски 1:1
0:1 Франсис Нар (34), 1:1 Преслав Йорданов (77-дузпа)

Срещата по минути - ТУК!

Резултат с изображение за цска ЦСКА:  12.Георги Китанов, 11.Станислав Манолев (74-smqna.jpg23.Александър Дюлгеров), 5.Рафа Перес, 3.Антон Недялковjalt.jpg, 4.Божидар Чорбаджийски, 20.Петрус Бумалjalt.jpg, 6.Рубен Пинто, 18.Александър Георгиев (46-smqna.jpg9.Преслав Йорданов), 26.Густаво Кулма, 21.Руи Педро(88-smqna.jpg19.Кирил Десподов), 7.Диого Виана
Резерви: 30 Александър Конов, 23.Александър Дюлгеров, 15.Кристиан Малинов, 22.Никола Колев, 6.Красимир Станоев, 19.Кирил Десподов, 9.Преслав Йорданов
Треньор: Едуард Йорданеску

Резултат с изображение за левски фкЛевски: 29. Боян Йоргачевичjalt.jpg, 25. Сашо Александровjalt.jpg, 3. Димитър Пиргов, 5. Ал. Александров, 14.Веселин Минев, 7. Франсис Нар (89-smqna.jpg44.Виктор Генев), 8. Джереми Де Ноойер, 70.Георги Костадинов, 27.Мехди Бурабия (56-smqna.jpg12.Божидар Краев), 15. Роман Прохазкаjalt.jpg, 17. Бабатунде Адениджиjalt.jpg (80-smqna.jpg20.Антонио Аниете)
Резерви: 21. Иван Чворович, 2. Сърджан Лукин, 20.Антонио Аниете, 23. Симон Сандберг, 44.Виктор Генев, 12.Божидар Краев, 11.Хеан Деса
Треньор: Люпко Петрович