Ница продължи победния си хов в Лига 1 и се откъсна на върха след победа у дома над Олимпик (Лион) с 2:0 в мач от 9-ия кръг. Марио Балотели започна като титуляр, но този път не бе сред голмайсторите. Треньорът му Люсиен Фавр обаче не допусна грешката грешката с Лориен и извади нападателя в 87-ата минута, след като 2 минути по-рано Супер Марио получи жълт картон, а още 4 преди това изтърва и дузпа за домакините.

Припомняме, че срещу Лориен Балотели бе изгонен след 2 жълти картона в края, но в последствие полученият червен картон му бе опростен.

За сметка на това Лион завърши двубоя с 10 души, след като Набил Фекир бе изгонен с директен червен картон още в 28-ата минута.

Домакините откриха в 5-ата минута чрез Пол Баизе, а Жан Мишел Сери в 76-ата оформи крайното 2:0.

С победата Ница е лидер с 23 точки - на 4 от втория Монако. Лион е пети с 13.