Поставената под №1 в основната схема Гарбине Мугуруса (Испания) отпадна на четвъртфиналите в Линц, след като се отказа при резултат 7:5, 3:6, 4:4 срещу 62-ата в света Виктория Голубич (Швейцария)

В първата част испанката първа достигна до пробив в третия гейм, но с два ответни брейка съперничката й поведе с 2:4. Мугуруса върна един пробив и изравни, а с нов брейк в 12-ия гейм спечели сета.

Швейцарката стартира с два пробива в първия сет и поведе с 1:4, което в крайна сметка се оказа недостижима разлика и взе сета, след като двете се пробиха по още веднъж.

В решителния сет Мугуруса направи два брейка срещу един за съперничката й и поведе с 4:2, но в крайна сметка швейцарката изравни, а поставената под №1 испанка реши да се откаже.

На полуфиналите Голубич ще играе срещу №3 в схемата Мадисън Кийс (САЩ), която победи Осеан Доден (Франция) с 6:3, 6:3.