Тулуза победи у дома Монако след обрат с 3:1 в мач от 9-ия кръг на Лига 1 и по този начин спъна амбициите на монегаските за първото място.

Монако откри резултата още в 3-ата минута, когато след центриране от фаул Валер Жермен с глава порази вратата за 0:1.

Тулуза изравни чак в 71-ата минута, след като при центриране в наказателното поле Мартин Брайтвайте игра с глава, а след това и Оскар Трехо също с глава бе точен за 1:1.

В 84-ата минута Брайтвайте засече центриране на Сомалия и изведе домакините напред в резултата.

Три минути след това отново той се възползва от грешка в отбраната на съперника и оформи крайното 3:1.

Така Тулуза излезе на 3-ото място с актив от 17 точки. Монако запазва 2-ата си позиция с 19 точки.