Черно море победи с 2:1 Верея в среща от 10-ия кръг на Първа лига. Това бе втори пореден успех за "моряците" в първенството, след като преди паузата за националните отбор спечели гостуването си на другия старозагоски тим Берое с 1:0. Поражението за гостите пък беше четвърто поредно за тях в шампионата.

Днес тимът на Георги Иванов беше догонващ в резултата, но след голове в края на първата и начало на втората части, се поздрави с 3-те точки.

Още в 13-ата минута гостите излязоха напред в резултата. Илия Мунин опита удар от въздуха след корнер, който не се получи. Топката остана в него и той отблизо я прати в мрежата.

Постепенно варненци поеха инициативата и започнаха все по-често да поглеждат към вратата на Караджов. В 22-ата минута Кузма не съумя да реализира, останал сам срещу вратаря на Верея. В 37-ата минута отново нападателят на домакините беше близо до попадение, но ударът му с глава бе спасен.

В добавеното време на първата част Черно море все пак стигна до изравнителен гол. Михаил Венков проби по лявото крило и центрира във вратарското поле на Верея. Капитанът на старозагорци Владимир Зафиров опита да изчисти, но вместо това прати топката в собствената си врата.

Второто полувреме започна по прекрасен начин за "моряците", които в 48-ата минута обърнаха резултата. Секо навлезе много добре отдясно в наказателното поле, след което намери Кузма на точката на дузпата и последният се разписа с премерен удар. До края на срещата и двата тима имаха възможности да отбележат, но пропиляха с лекота добрите възможности. В крайна сметка голове не паднаха и Черно море се поздрави с 3-те точки.

След този успех варненци заемат 5-о място във временното класиране с актив от 17 точки. Верея е 11-и с 10 пункта.

ЧЕРНО МОРЕ - ВЕРЕЯ 2:1
0:1 Мунин (13); 1:1 Зафиров (45+1 - аг), 2:1 Кузма (48)

Състави:

Резултат с изображение за фк черно мореЧерно море: 31. Коварж jalt.jpg, 73. Ондрей Сукуп, 5. Стефан Станчев, 22. Пламен Николов, 4. Михаил Венков jalt.jpg, 6. Александър Цветков, 84. Тодор Паланков, 7. Уго Секо (82smqna.jpgД. Георгиевjalt.jpg), 13. Иван Коконов, 21. Георги Илиев (к) (60smqna.jpgБакари), 29. Марек Кузма  (75smqna.jpgРоманов)
Резерви: 33. Емил Михайлов, 9. Бакари, 98. Валентин Йосков, 11. Владислав Романов, 3. Даниел Георгиев, 15. Траян Траянов, 8. Ян Малик
Треньор: Георги Иванов

Резултат с изображение за фк вереяВерея: 12. Иван Караджов, 21. Здравко Запрянов, 3. Владимир Зафиров (к)Автогол (54smqna.jpgЕлиаш), 5. Илия Мунин , 15. Костадин Слаев, 25. Георги Ангелов jalt.jpg, 6. Илиас Хасани jalt.jpg, 7. Момчил Цветанов (84smqna.jpgДиков), 77. Педро Еуженио jalt.jpg, 9. Амаду Сукуна, 39. Методи Костов (46smqna.jpgИл. Йорданов)
Резерви: 1. Пламен Колев, 10. Елиаш, 89. Веселин Васев, 14. Георги Андонов, 11. Илиян Йорданов, 33. Мирослав Енчев, 27. Светослав Диков
Треньор: Александър Томаш

Съдия: Петър Доровски

Жълти картони: Венков, Коварж, Д. Георгиев (Черно море); Г. Ангелов, Еуженио, Хасани (Верея)