Литекс разби с 5:0 като гост четвъртодивизионния тим от село Ресен и се класира за областния полуфинал в турнира за Купата на Аматьорската лига. "Оранжевите" не срещнаха никакви проблеми срещу един от най-силните отбори в Търновската група и още до 10-ата минута забиха 4 гола. Два пъти се разписа Денил Селимински, точни бяха Искрен Писаров и Коце Генков.

След четвърт час принудително заради травма теренът напусна плеймейкърът Йоан Петков.

И през втората част ловчанлии продължиха да мачкат съперника. Пропусналият голяма част от сезона заради контузия бранител Мариян Симеонов отбеляза фамозен гол в 60-ата минута със задна ножица, с което оформи крайния резултат 5:0.

След това близо половин час Литекс игра с 10 души. Наставникът Живко Желев рано направи смените си, а после даде почивка на Тошко Тодоров и така искаше да изпробва характера на възпитаниците, особено след злополучния мач в неделя срещу Кариана от шампионата на Северозападната Трета лига, загубен с 0:1. "Оранжевите" се справиха отлично в защитен план, а в нападение Десислав Русев пропусна четири пъти сам срещу вратаря.

В следващата фаза Литекс ще срещне Славяново на неутрален терен, а след това ще играе с победителя от двубоя Видима - Кариана. Накрая шампионите от четирите области ще определят носителя на трофея.

В неделя от 16:00 часа "оранжевите" домакинстват на Мизия (Кнежа) в мач от първенството.

Съставът на Литекс от победата над Ресен: Васил Тодоров - Мамбо, Виктор Мицаков, Мариян Симеонов, Иван Иванов (30 - Илиян Митрев), Иван Филипов, Дилян Димитров (15 - Стефан Иванов), Йоан Петков (12-Десислав Русев), Тодор Тодоров, Денил Селински, Искрен Писаров, Коце Генков