Швеция срази Малта с 4:0 в световна квалификация от група 1 на зона Европа. Противно на очакванията, че скандинавците ще си решат мача рано рано, те вкараха само един гол през първото полувреме. Той бе дело на Ким Калстрьом в 21-ата минута.

Още след подновяването на играта през втората част обаче шведите натиснаха здраво газта и само в рамките на 6 минути довършиха съперника си. Майсторович покачи на 2:0 в 52-ата след удар с глава. В 56-ата минута пък резултатът продоби класическо изражение след попадението на Златан Ибрахимович, за който цял ден се спекулира, че ще премине от Интер в Барселона. След още 120 секунди пък Берг оформи крайното 4:0.

С победата си Швеция, която загуби практически шансове за класиране на Мондиал 2010 в ЮАР, набра актив от 9 точки, колкото има и третият в подреждането Португалия, който обаче е с по-добра голова разлика. /БЛИЦ