Отборът на Берое (Стара Загора) стартира участието си в тазгодишното издание на Баканската лига с победа у дома над действащия шампион в надпреварата Сигал (Прищина) с 86:71 (22:20, 27:18, 23:19, 14:14).

Първата четвърт започна с надмощие за гостите, бързо заличено от домакините. Играта продължи кош за кош, а в края на частта момчетата на Любо Минчев, след като Николов и Желев вкараха от далечно разстояние и Берое поведе с 22:20.

Заралии се откъснаха във втората четвърт и след  първото полувреме бяха напред с 11 точки – 49:38.

Берое контролираше напълно играта и не даде шанс на съперника, като след третата четвърт разликата в резултата бе 14 точки за 72:57 в полза на домакините. Последната четвърт се игра само за статистиката и последния съдийски сигнал прозвуча при 86:71 в полза на Берое (Стара Загора).

Най-резултатен за старозагорци беше Шейн Гъбсън с 23 точки, а Степан Тесия приключи със 17 точки.

Боян Трайковски вкара 22 точки за гостите от Прищина, а Джабари Хиндс и Гранит Ругова добавиха съответно по 11 и 10 точки.