Миньор (Перник) и Пирин (Разлог) достигнаха до финал в традиционния турнир в памет на големия ни волейболен национал Борис Гюдеров, който се провежда в Перник. В 16-ото издание на надпреварата участват домакините от Миньор, Славия, Марек Юнион-Ивкони (Дупница) и Пирин (Разлог). Четирите тима са разделени в две двойки, като се играе на елиминация на полуфинали.

В първия мач за деня Миньор надигра Славия с 3:2 гейма (25:18, 25:27, 18:25, 25:18, 15:13) и ще спори за Купа "Борис Гюдеров" пред собствена публика. Двубоят продължи близо два часа, като се превърна в истинска драма, но с щастлив край за домакините.

Във втория мач от програмата волейболистите от Разлог надиграха Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:1 гейма (23:25, 25:23, 25:23, 26:24) след 1 час и 30 минути игра.

С този успех тимът от Разлог, който е миналогодишният носител на Купата ще има възможност да защитава трофея си отново. Победата бе извоювана сед много равностойна и оспорвана игра, а в четвъртата част Пирин обърна Марек от 11:17 да са спечели с крайното 26:24.

Финалът между Миньор и Пирин стартира в 17:30 часа.