Аржентина записа загуба с 0:1 у дома от Парагвай в битката за класиране на Мондиала в Русия през 2018 година.

В отсъствието на Меси, Агуеро трябваше да поведе "гаучосите", но пропусна дузпа в началото на втората част, след като парагвайците бяха открили резултата в 18-ата минута с попадение на Гонзалес. Аржентина и Парагвай са пети и шести в квалификациите в зона Южна Америка и ще се борят за едно място, даващо право за участие на Мондиала.

В друга среща от световните квалификации - Бразилия без Неймар се наложи с 2:0 над аутсайдера Венецуела с попадения на Габриел Жезус (8') и Уилиан (53'). "селесао" води в класирането с точка пред Уругвай и четири пред третия и четвъртия - Еквадор и Колумбия, и на пет пред петия - Аржентина.