Румъния не успя да победи Казахстан при гостуването си в Астана и завърши 0:0 в мач от квалификационна група "Е" за Мондиал 2018.

Играчът на Лудогорец Козмин Моци влезе като резерва за Румъния в 26-ата минута на мястото на Драгош Григоре. Другият играч на разградчани - Клаудио Кешерю, бе в разширения състав на гостите, но не влезе в игра.

Първият шанс се откри пред домакините в 25-ата минута, когато Шомко проби отляво, центрира остро и за малко не се получи автогол. В 30-ата Развин Марин отправи опасен удар, след който топката излезе в корнер.

През второто полувреме липсваха чисти голови възможности, а в 89-ата минута Станку пропусна прекрасен шанс да донесе победата на гостите.

Преди изиграването на останалите срещи в групата Румъния е лидер с 5 точки. Казахстан е пети с 2.