Младежкият национален отбор на България победи с 2:0 Румъния и завърши на второ място в крайното класиране в групата ни в квалификациите за Евро 2017. Тимът ни надделя с попадения на Тони Тасев и Александър Георгиев в Стара Загора.

Второто място в крайното класиране в групата е най-доброто ни представяне в европейски квалификации от над 10 години. Въпреки това обаче младите "лъвчета" не успяха да се класират за финалите, тъй като са сред отборите с най-малко точки в класирането на вторите отбори.

България игра доста по-добре от своя съперник и логично стигна до успеха. В 16-ата минута Десподов стреля с глава, топката срещна страничната греда и се върна в полето, където на точното място бе Тони Тасев. футболистът на Пирин без проблем реализира за 1:0.

В 36-ата минута Александър Георгиев вкара първото си попадение с екипа на националния отбор, след като получи добър пас от Антонио Вутов.

През втората част България можеше да вкара още голове, но в крайна сметка резултатът остана непроменен.

Дания безапелационно се класира на първо място в групата ни и ще участва на финалите. България завършва със 17 точки, докато Румъния остана с 16. Толкова събра и Уелс.

България - Румъния 2:0
1:0 Тони Тасев (16), 2:0 Александър Георгиев (35)

БЪЛГАРИЯ: 1.Георги Китанов, 5.Пламен Гълъбов, 17.Радослав Терзиев, 19.Александър Василев, 18.Никола Колев, 8.Милен Гамаков, 15.Кристиян Малинов, 20.Антонио Вутов (74- 16.Серкан Юсеин), 14.Александър Георгиев, 7.Кирил Десподов (64- 10.Милчо Ангелов), 21.Тони Тасев (78- 9.Юлиян Ненов)

РУМЪНИЯ: Койокару, Ходоргеа, Олтеану, Мирон, Тудорие, Бумба, Капацина (82- Манеа), Попеску (59- Градинару), Циру, Неделчу (78- Кристеа), Калкан