Португалия нямаше никакви проблеми срещу Фарьорските острови и спечели гостуването си в световните квалификации с 6:0. Андре Силва се отчете с хеттрик за гостите, след като бе точен в 13-ата, 22-ата и 37-ата минута.

През второто полувреме португалците отбелязаха нови три попадения чрез Роналдо (65), Жоао Моутиньо (90+1) и Жоао Кансело (90+3).С победата те заеха второ място във временното класиране в Група "В" с 6 точки.

Лидер с пълен актив е Швейцария, която постигна минимален успех с 2:1 при гостуването си на Андора. Фабиан Шар откри за "кръстоносците" в 19-ата минута, а Адмир Мехмеди удвои в 77-ата. Домакините стигнаха до почетно попадение, след като Александре Мартинес бе точен в добавеното време на срещата.

Унгария зае третото място в групата, след като спечели с 2:0 гостуването си на Латвия. Адам Гюршко откри за маджарите в 10-ата минута, а Адам Жалай в 77-ата оформи крайния резултат.