Франция спечели с 1:0 при гостуването си на Холандия в мач от Група „А“ на квалификациите за Световното първенство през 2018 г. Пол Погба вкара единственото попадение в 30-ата минута, като по този начин се разписа за седми път за националния отбор. По този начин "петлите" догониха Швеция на върха в нашата група, след като скандинавците удариха България с 3:0. Двата тима са с еднаква голова разлика.

Първото полувреме протече при разменено надмощие, а с добрата си работа защитниците не позволяваха да се стига до сериозни опасности пред двете врати.

В 30-ата минута Пол Погба откри за  Франция с топовен фронтален изстрел от около 30 метра, който мина през ръцете на вратаря Стекеленбург.

Винсент Янсен пропиля най-чистото положение за домакините в 40-ата минута, когато след грешка във френската защита овладя топката в наказателното поле. Лоран Косчелни успя да блокира удара му, а „лалетата“ претендираха за дузпа, тъй като кълбото рикошира в ръката му.

Домакините стартираха силнно второто полувреме, а Янсен отново бе изведен на удобна позиция в наказателното поле в 46-ата минута, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

В 55-ата минута Погба хвърли пас по конец към Гамейро, който нахлу в наказателното поле, но изстрелът му срещна крака на Стекеленбург. Топката попадна в Антоан Гризман, но изстрелът му премина високо над вратата.

Мемфис Депай пропиля удобна възможност за Холандия в 62-ата минута, когато получи топката около точката за дузпа, но стреля покрай дясната греда.

Отново той изпълни пряк свободен удар в 73-ата минута, но топката попадна в ръцете на френския вратар Юго Лорис.

3 минути по-късно Курзава опита да намери от разстояние холандската врата, но изстрелът му премина покрай дясната греда.

В 88-ата минута Юго Лорис спаси вратата си от сигурен гол след неразбирателство във френската отбрана. Той отрази два последователни удара, дело на Янсен и Мемфис Депай

Франция е втора във временното класиране със 7 точки, колкото има и лидерът Швеция. Холандците са трети с 4 точки.