В зрелищен и динамичен мач ръгбистите на Национална спортна академия "Васил Левски" се наложиха  у дома над вицешампиона Балкански котки от Берковица с 28:18 във втория кръг на Държавното първенство по ръгби за мъже.

Шампионите сътвориха обрат, след като в средата на първото полувреме губеха с  0:15, но след това НСА пое изцяло инициативата и до полувремето изравни резултата. Във втората част „студентите”  отбелязаха две безответни есета, с което решиха и изхода на мача.

Гостите имаха своите възможности през втората част, но домакините  бяха безпогрешни в защита и заслужено се поздравиха с победата.
След две седмици предстои тежко гостуване на шампионите от НСА на носителя на Купата на България - Валяците от Перник.