Една от най-сексапилните ни атлетки Симона Миланова се представи много силно на Софийския маратон. Половинката на футболиста Даниел Генов завърши втора в дисциплината 10.55 километра, записвайки личен резултат в маратона. Миланова преодоля дистанцията за 39 минути и 20 секунди, обирайки овациите на публиката заедно с Диляна Минкина. Националната ни рекордьорка на 1500 и 3000 метра за девойки в зала спечели първото място в дисциплината при жените с време 39 минути и 13 секунди. Трета финишира Снежана Стефанова (42:13 мин.).

На старт-финала Симона беше подкрепена от любимия си. Дани Генов също имаше желание да стартира в Маратон София 2016, но от опасения, че в клуба му Монтана може да му се скарат, не посмя да бяга по столичните булеварди.

"Гордея се с резултатите на Симона. Демонстрира все по-добра форма, дори и аз вече едва успявам да я надбягам. По-добър съм от нея до 400 метра, но в по-дългите дистанции ме побеждава", разказа Генов пред БЛИЦ СПОРТ.

Снимки: LAP.BG