Исландия продължава с доброто си представяне в световните квалификации в група "I". "Викингите" записаха втора поредна победа в актива си, след като надиграха с 2:0 като домакини тима на Турция.

Резултатът в мача бе открит по малко куриозен начин в 42-ата миунта. Токава Биркир Бярнасон опита далечен удар, топката се отби от тялото на защитник и се озова в мрежата зад Волкан Бабаджан.

Само две минути по-късно домакините удвоиха преднината си. Кари Арнасон с дълъг пас с глава изведе Алфред Финбогасон зад гърба на отбраната, нападателят напредна и хладнокръвно реализира за 2:0.

Така Исландия взе ценна победа и със 7 точки заема второто място във временното класиране, като има равен актив с първия Хърватия, който е с по-добра голова разлика. Турция пък продължава да няма успех в актива си и с 2 точки остава на 4-ото място.

Сърбия пък спечели с 3:2 домакинството си на Австрия и продълже битката за челото.

Митрович откри за домакините в 6-ата, а Сиитзер изравни в 15-ата.

Отново Митрович изведе сърбите напред в 23-ата минута, но Янко изравни в 62-ата.

С гол на Тадич в 64-ата минута Сърбия реши срещата в своя полза.

Сърбите оглавиха класирането, след като Ирландия удари Молдова с 3:1 като гост.