Шотландия се спаси от домакинско поражение в световните квалификации с късен гол за 1:1 срещу Литва в среща от група “F” на зона Европа. Възпитаниците на Гордън Страхан опитаха натиск в началото, но не създадоха никакви опасности пред литовската врата. В 58-ата минута гостите поведоха с Фьодор Чернич след бърза атака. „гайдарите” се втурнаха да изравняват, но в 73-ата минута можеше да допуснат втори гол. Чернич обаче този път пропусна от изгодна позиция. В 89-ата минута домакините стигнаха до така желания изравнителен гол и той бе дело на Джеймс Макартър.

Група F
Шотландия - Литва 1:1
0:1 Фьодор Черних (59), 1:1 Джеймс Маккартър (89)

В другата среща от групата Словения надви у дома Словакия с минималното 1:0. Единственото попадение реализират резерва Рок Кронаветер в 74-ата минута с удар от границата на наказателното поле. По-рано през деня пък Англия срази Малта с 2:0 на „Уембли”.

След тези срещи Англия е лидер в групата с 6 точки, а Шотландия и Словения имат по 4. Литва е с 2 точки, а Слования и Малта нямат спечелени точки.

Словения - Словакия 1:0
1:0 Рок Кронаветер (74)