Гарет Саутгейт записа победен дебют начело на националния отбор на Англия. В мач от Група „F“ на квалификациите за Мондиал 2018 „трите лъва“ постигнаха домакински успех с 2:0 над Малта.

Както е известно, 46-годишният Саутгейт пое временно англичаните през миналата седмица, след като Сам Алардайс напусна след скандални разкрития на британски вестник. Един от фаворитите за селекционерския пост Роберто Манчини днес гледа мача от трибуните на „Уембли“ по покана на Футболната асоциация.

Домакините имаха предимство на терена, но Андрю Хог се представи изключително силно на вратата на Малта. Особено решителни бяха намесите му през първото полувреме при удари на Уейн Рууни и Деле Али.

Англия откри резултата в 29-ата минута, когато Даниел Стъридж се разписа с глава след центриране на Джордан Хендерсън. Девет минути по-късно Деле Али удвои, след като вкара при добавката на собствения си удар, париран от Хог.

Андрей Агиус пропусна най-чистото положение за Малта, а през втората част „трите лъва“ не успяха да материализират предимството си чрез нов гол във вратата на гостите.

С този успех Англия събра актив от шест точки след два изиграни мача и заема първото място в класирането. Малта е на последната позиция с две загуби. Във вторник англичаните гостуват на Словакия, а малтийците ще играят с Литва навън.