Румъния размаза като гост Армения с 5:0 в световна квалификация от група „Е” на зона Европа. Още в 3-ата минута домакините останаха в намален състав, след като Малакян извърши нарушение в наказателното поле и получи директен червен картон. Богдан Станку (4-дузпа) реализира последвалия 11-метров наказателен удар и даде начало на головото шоу на гостите. Адриан Попа (10) удвои, а Разван Марин (11) направи резултата класически. Асистенциите и за двете попадения бяха дело на Никола Станчиу (29), който сам вкара четвъртия гол. След почивката румънците намалиха оборотите и се задоволиха само с още едно попадение, реализирано от Александру Чипчиу (59) след пас на Разван Марин.

Група E
Армения - Румъния 0:5
0:1 Богдан Станку (4-дузпа), 0:2 Адриан Попа (10), 0:3 Разван Марин (12), 0:4 Никола Станчиу (29), 0:5 Александру Чипчиу (60)

Черна гора също спечели с 5:0 на свой терен срещу Казахстан в другата среща от тази група. Жоран Томашевич (24) вкара първия гол в мача след пас на Стеван Йоветич и той се оказа единствен за първата част. След почивката балканците се развихриха и първо Никола Вукчевич (59) удвои след подаване на Кояшевич, а след това Стеван Йоветич (64) се разписа за 3:0 след асистенция на Марушич. Фатош Бечирай (73) бе точен за 4:0 след пас на Вещович, а Стефан Савич (78) оформи крайния резултат след втора асистенция в мача на Кояшевич. След победите си Румъния и Черна гора оглавиха временно групата с еднакъв актив от 4 точки и равни голови разлики. Казахстан е предпоследен с 1 точка, а Армения остава на дъното без спечелена точка.

Черна гора - Казахстан 5:0
1:0 Жарко Томашевич (24), 2:0 Никола Вукчевич (59), 3:0 Стеван Йоветич (64), 4:0 Фатош Бечирай (73), Стефан Савич (78)