Левски загуби с 0:2 контролата си с турския гранд Галатасарай, която се проведе на стадион "Георги Аспарухов". Срещата се яви генерална репетиция за предстоящата битка с ЦСКА, но и чудесен момент Люпко Петрович да види в игрова обстановка футболисти, които рядко намират място на терена. Попаденията за гостите отбелязаха Пескейра и Алтънтоп. Загубата бе първа за "сините" от началото на сезона.

Сръбският специалист бе лишен от доста от основните си играчи, а освен това даде почивка на Адениджи, Краев, Аниете и Нар. Шансове за изява получиха Мицански, Галин Иванов, Виктор Генев, Лукин и Хеан Деса.

Срещата предложи отворен и атакуващ футбол, който се понрави на зрителите на стадион "Георги Аспарухов".

Галатасарай отбеляза гол още при първата си добра атака. Лукас Подолски показа класа в 11-ата минута, навърза двама бранители на Левски и подаде към Пескейра, който бе сам срещу Йоргачевич. Нападателят не сгреши и изведе напред турския тим.

Левски активизира в средата на полувреме и направи няколко добри атаки. Галин Иванов бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Друг негов удар с глава пък бе спасен от Гьонен. Пропуски направиха Мицански и Прохазка. Реферът Николай Йорданов пък не отсъди дузпа за "сините" за нарушение срещу Мицански в наказателното поле.

В началото на втората част на терена се появиха Адениджи и Чворович, а малко по-късно Галин Иванов бе заменен принудително от Нар.

Мехди Бурабия удари греда, а Бабатунде Адениджи пропусна да изравни след хубав удар от въздуха.

Галатасарай неочаквано успя да удвои преднината си в 68-ата минута, Алтънтоп проби и стреля слабо, топката обаче рикошира в крака на Лукин и излъга Чворович - 2:0 за гостите.

В заключителните минути Левски натисна и опита да върне поне един гол, но стражът и отбраната на Галатасарай се справиха и резултатът остана непроменен до последния съдийски сигнал.

Левски - Галатасарай 0:2
0:1 Жозуе Пескейра (11), 0:2 Хамит Алтънтоп (68)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
11- Гол за Галатасарай! Подолски преодоля двама бранители на Левски и подаде на непорктия Пескейра, който сам срещу Йоргачевич не сгреши!
25- Силен удар от дистанция на Прохазка, но топката мина високо над вратата
29- Хубав удар от фаул на Пескейра, но топката профуча покрай вратата на Левски
35- Галин Иванов е изведен сам срещу Гьонен, но ударът му бе париран, а отскочилата топка изчистена от бранител на Галатасарай
42- Деса центрира добре от фаул, а Галин Иванов стреля опасно с глава, но топката мина покрай гредата
43- Мицански стреля с глава, но право в ръцете на вратаря на гостите
45- Край на първото полувреме
_____________________________________________
46- Начало на второто полувреме
55-Греда! Деса и Бурабия навързаха отбраната на гостите по фланга, но ударът на последния срещна гредата
60- Опасен удар на Краев по земя, но вратарят на Галатасарай спасява
66- Хубав удар на Адениджи от въздуха, но топката прелетя над вратата
67- Гюмюш се озова сам срещу Чворович, но стражът на "сините" изби удара му
68- Гол за Галатасарай! Хамит Алтънтоп стреля, топката рикошира в крака на Лукин, излъга Чворович и влезе за втори път в мрежата на Левски
72- Алтънтоп стреля нмощно от фаул, но Чворович изби
86- Хубав удар на Бурабия след солова акция на Краев, но вратарят на Галатасарай избива
87- Нов удар на Бурабия, който е избит от бранител
90- Край на мача!

Левски: 29. Боян Йоргачевич (46-Иван Чворович), 25. Сашо Александров, 44. Виктор Генев, 2. Сърджан Лукин, 14. Веселин Минев, 27. Мехди Бурабия, 8. Джереми Де Ноойер (59-Антонио Аниете), 15. Роман Прохазка, 9. Илиян Мицански (46-17.Бабатунде Адениджи), 10. Галин Иванов (51-Франсин Нар), 11. Хеан Деса (58- Божидар Краев)

Галатасарай: 19. Ченк Гьонен, 5. Хамит Алтънтоп, 8. Селчук Инан (46-Бирхан), 11. Лукас Подолски (73-Керем Чаушкан), 14. Мартин Линес, 18. Синан Гюмюш (89- Мустафа Къпъ), 24. Салих Дурсун, 26. Семих Кая (46-Лионел Карое), 30. Жозуе Пескейра, 39. Луис Каванда, 55. Сабри Сариоглу