Втородивизионният Спартак (Плевен) записа престижна победа с 2:1 в контролна среща с елитния Локомотив (Горна Оряховица). Двубоят се игра пред около стотина зрители на стадион „Белите орли“.

Началото обаче бе мъчно за домакините. Защитната им формация допусна фатални грешки, които противникът пропусна да накаже. Това обаче се случи в 18-ата минута, коагто Любомир Генчев нахлу между плевенските бранители и с точен шут изпрати топката в мрежата.

Отговорът на спартаковци дойде в 40-ата минута, когато Рангел Абушев изравни. След почивката домакините имаха териториален превес, разигравайки топката в половината на съперника. Двайсетина минути преди края Кристиян Димитров донесе победата с точен удар.