ЦСКА победи с 4:0 Пелистер (Битоля) в контролна среща, която се състоя на стадион "Българска армия". Проверката беше генерална репетиция за тима на Едуард Йорданеску преди дербито с Левски, което е следващата събота (15 октомври) от 16:30 часа на "Васил Левски".

И четирите гола за успеха на ЦСКА срещу Пелистер реализираха чужденци. Арсенио Нунеш откри резултата в 16-ата минута от дузпа, в 26-ата Густаво Кулма удвои, а само секунди след това Руй Педро покачи на 3:0. В 56-ата Диого Виана отбеляза за 4:0.

В контролата днес участие взеха Борис Галчев и Преслав Йорданов. Опитният халф беше е реабилитиран, след като бе отстранен от отбора преди няколко кръга. Таранът Преслав Йорданов пък дълго време лекуваше контузия. Срещу Пелистер треньорът Едуард Йорданеску пусна и двамата като резерви, за да доиграят срещата.

Сред титулярите на гостите от Македония пък бяха трима българи - Милен Василев, Мартин Ковачев и Димитър Илиев.

Контролата на живо изгледа завърналият се в клуба Велизар Димитров, който бе назначен за главен скаут на "червените". Вили днес беше на "Армията" в компанията на сина на Гриша Ганчев - Данаил, и Стойчо Стоилов.

"Армейците" наложиха контрола над играта още в началото. Първият удар към вратата на Пелистер отправи Станислав Манолев, но без успех. В 16-ата минута ЦСКА поведе. Бившият защитник на Дунав Мартин Ковачев фаулира Руй Педро в наказателното поле и съдията Петър Доровски отсъди дузпа, която Арсенио Нунеш реализира - 1:0.

Десет минути по-късно Манолев и Виана осъществиха много добра атака отдясно, последва центриране на втория към Густаво Кулма, който се разписа с глава за 2:0. Не бяха изминали и 2 минути, когато Руй Педро покачи на 3:0.

След почивката гостите от Битоля смениха почти целия си състав, но отново избраниците на Йорданеску доминираха. В тази част обаче падна само един гол. Отбеляза го Диого Виана от фаул в 56-ата минута.

До края "червените" направиха няколко пропуска, а играта доста се накъса заради многото смени.

ЦСКА - ПЕЛИСТЕР (Битоля) 4:0
1:0 Арсенио Нунеш (16-дузпа), 2:0 Густаво Кулма (26), 3:0 Руй Педро (28), 4:0 Диого Виана (56)

ЦСКА: 30.Александър Конов (46-1.Анатоли Господинов), 5.Рафаел Перес (73-18.Мартин Симеонов), 6.Рубен Пинто (52-17.Давид Симао), 7.Диого Виана (67-19.Тонислав Йорданов), 10.Арсенио Нунеш (67-22.Георги Търтов), 11.Станислав Манолев (62-15.Иван Турицов), 16.Красимир Станоев, 20.Петрус Бумал, 21.Руй Педро (63-8.Борис Галчев), 24.Васил Попов (63-27.Петър Витанов), 26.Густаво Кулма (57-Преслав Йорданов)

ПЕЛИСТЕР: 1. Петровски, 5. Мишевски, 6. Бойович, 8. Денковски, 9. Миленковски, 10. Конярски, 13. Василев, 16. Ковачев, 20. Мирчевски, 88. Илиев, 99. Буйчовски