На тренировъчното игрище над стадион "Берое" в Стара Загора започна Балканиада по футбол за ветерани. В нея участват 6 отбора - от гръцките градове Корфу и Лариса, Победа от Стар Бешенов (Румъния), Машинац от Ниш (Сърбия), от Чорлу (Турция) и ветераните на Берое.

В първия мач отборът на Чорлу победи тима на Лариса с 2:0, а във втория мач Берое победи с 4:1 отбора на Победа. В състава за първото полувреме с капитанската лента на терена излезе кметът на Стара Загора Живко Тодоров. Първият гол във вратата на гостите падна още в първата минута, отбелязан от Васил Драголов, а второто попадение беше дело на Слави Жеков в 15-ата минута.

От 16:00 часа Берое излиза срещу Корфу, а сърбите от Машинац ще срещнат другия гръцки тим Лариса. Довечера тимовете и делегациите от гостуващите градове, в чийто състав има трима заместник-кметове - на Ниш, Чорлу и Лариса, ще се срещнат в неформална обстановка с кмета Живко Тодоров и с ресорния зам.-кмет Красимира Чахова.