Швейцария оглави квалификационна група Група "В" за Мондиал 2018, след като изтръгна победа с 3:2 при гостуването си на Унгария.

И петте попадения паднаха през втората част. В 51-ата минута Харис Сеферович даде преднина на гостите, но само 3 минути по-късно Адам Жалай възстанови равенството.

Рикардо Родригес отново изведе кръстоносците напред в 67-ата минута, но с втория си гол в 72-ата, Жалай пак изравни. В крайна сметка Швейцария стигна до победата, благодарение на Валентин Стокер, който реализира победното попадение в 90-ата минута.

Швейцария е лидер с 4 точки, колкото има и втория Фарьорски острови, но с по-лоша голова разлика. Трети е Португалия с 3, колкото има и четвъртия Латвия. Унгария е пета с 1, а Андора - последна шеста без точков актив.