Белгия и Гърция записаха втори победи в световните квалификации и продължават с пълен актив от по 6 точки в група „H” на зона Европа.

Белгия разби у дома Босна и Херцеговина с 4:0. „Червените дяволи“ направиха принудителна смяна още в 20-ата минута, когато селекционерът Роберто Мартинес извади от игра контузилия се Джордан Лукаку и включи на негово място Лорен Симан. Пет минути след това Емир Соахич си вкара след остро центриране на Мартинс. Еден Азар (28) пък бързо удвои преднина на домакините от малък ъгъл. През втората част Тоби Алдервейрелд (60) направи резултата класически след центриране от корнер, а Ромелу Лукаку (79) довърши босненците, които отправиха само един точен удар във вратата на Тибо Куртоа. Така Белгия събра 6 точки и оглави временното класиране в групата, а Босна и Херцеговина е на трета позиция с 3 точки.

В същото време Гърция срази Кипър с 2:0 и също събра 6 точки, но остава на втора позиция заради головата си разлика. Головете за победата на елините вкараха Константинос Митроглу (12) и Константинос Манолас (41). Кипър е предпоследен без точки.

Естония разпиля аутсайдера Гибралтар с 4:0 в третия мач от тази група и спечели първи точки в групата. Матиас Кайт (47, 70) вкара два гола, а по един добавиха Константин Василиев (52) и Сергей Мошников (88). Така Естония излезе на четвърто място с 3 точки. Гибралтар е последен без точки.