Младежките ни национали до 21 години загубиха с 0:3 домакинството си на Дания в предпоследната среща от квалификациите за Евро 2017. Мачът се игра на стадион "Берое" в Стара Загора, а след поражението окончателно стана ясно, че селекцията на Антони Здравков няма шанс да се пребори за място на баража, дори и да завърши втори в Група 5.

Победа над Румъния в последния мач във вторник няма да бъде достатъчна на "трикольорите". Регламентът предвижда четирите най-добри втори от деветте групи да играят бараж, а България вече няма шанс да бъде сред тях.

Автор и на трите гола във вратата на Георги Китанов тази вечер стана Маркус Ингвартсен. Гостите от Дания дори можеха да стигнат до още по-изразителен успех срещу момчетата на Антони Здравков, които позволиха да бъдат надиграни на стадиона в Стара Загора.

Първата ситуация в мача беше българската врата, която пазеше Георги Китанов. Във втората минута Ингвартсен отправи силен удар по земя от 20-ина метра, който стражът на ЦСКА изби. Натискът на гостите продължи и в 13-ата минута "червеният динамит" поведе. При разбъркване в наказателното поле Кристиян Малинов фаулира играч на датчаните и реферът отсъди дузпа, която Ингвартсон реализира - 0:1.

В 28-ата минута топката за втори път попадна в мрежата на Китанов. Блаберг центрира остро по земя отляво, българският вратар се размина с топката и Ингвартсон вкара на празна врата - 0:2.

Малко преди почивката момчетата на Антони Здравков бяха много близо до намаляване на резултата. Голмайсторът на Дунав (Русе) Юлиян Ненов се пребори със защитник и прокара топката покрай излезлия да го пресрещне датски вратар Хьоберг, но тя мина на сантиметри покрай дясната греда. Секунди по-късно Холст изчисти с глава пред голлинията изстрел на Радослав Терзиев.

В началото на второто полувреме Здравков опита да промени нещо, включвайки в игра Антонио Вутов, който замени Радослав Цонев. Нашите пропуснаха отличен шанс за гол. Милчо Ангелов се озова на стрелкова позиция след остро центриране отляво, успя да засече топката, но право в тялото на датския вратар.

В 62-ата минута талантите на "червения динамит" окончателно отказаха "трикольорите". Макс пусна дълъг пас, Пламен Гълъбов се размина с топката и тя попадна в Ингвартсен, който останал сам срещу Китанов не сгреши, оформяйки своя хеттрик - 0:3.

За младежките ни национали остава домакинството на Румъния във вторник, което се явява директен спор за второто място в Група 5. Дори и победа обаче, няма да стигне на "трикольорите" да бъдат един от най-добрите втори отбори и да играят бараж.

БЪЛГАРИЯ - ДАНИЯ 0:3
0:1 Ингвартсен (13-дузпа), 0:2 Ингвартсен (28), 0:3 Ингвартсен (62)

БЪЛГАРИЯ: 1.Георги Китанов, 4.Мики Орачев (63 smqna.jpg 11.Тони Тасев), 5.Пламен Гълъбов, 6.Христо Попадийн, 8.Милен Гамаков, 10.Милчо Ангелов, 15.Кристиян Малинов, 17. Терзиев, 19.Александър Василев, 21.Радослав Цонев (46 smqna.jpg 20.Антонио Вутов), 9.Юлиан Ненов (51 smqna.jpg 7.Кирил Десподов)

ДАНИЯ: 1.Хьоберг, 2.Холст, 3.Макс, 4.Бангард, 5.Блаберг, 6.Норгард, 7.Хюлсагер, 8.Л. Кристенсен, 9.Ингвартсен, 10.Андерсен, 11.Нилсен