Българката Петя Аршинкова се класира за полуфиналите на международния турнир по тенис на червени кортове в Созопол с награден фонд 10 хиляди долара. Поставената под номер 7 Аршинкова се наложи над втората в схемата Деспина Папамихаил (Гърция) с 6:4, 6:0 за 87 минути. Българката спечели първия сет, след като направи два пробива в края, а във втората част не загуби нито един гейм.

Националната вицешампионка Аршинкова заработи 4 точки за световната ранглиста и 490 долара, а в спор за място на финала ще играе утре срещу румънката Андрея Амалия Роска. Роска победи на четвъртфиналите състезаващата се за Белгия Михаела Боев с 2:6, 6:3, 6:1 за 2:12 часа. Румънката Оана Гаврила елиминира 14-годишната туркиня Илай Йорук с 6:1, 6:4 за 87 минути.