Четири тима с равни точки спорят за лидерството в квалификационна група "D" след изиграването на срещите от втория кръг. Уелс, Сърбия, Австрия и Ейре, делят първото място с по 4 точки, докато на дъното в класирането без актив и шанс за участие на световните финали останаха Грузия и Молдова.

Австрия и Уелс стигнаха до 2:2 във Виена. Марко Арнаутович на два пъти връщаше равенството за домакините в 28-ата и 48-ата минута. Преди това Джо Алън откри за гостите в 22-ата минута, а Кевин Вимер имаше нещастието да си отбележи автогол в 45-ата.

Сърбия победи Молдова като гост с 3:0. Филип Костич откри за западните ни съседи в 19-ата минута след асистенция на Тадич. Той беше и в основата на втория гол в 37-ата минута, като качи топката на главата на Бранислав Иванович, който не сбърка от близка дистанция за 2:0. Крайният резултат оформи Душан Тадич в 59-ата минута.

Ейре победи с минималното 1:0 Грузия с гол на Сиймъс Коулман в 56-ата минута.
В следващия кръг на 9 октомври играят Уелс - Грузия, Молдова - Ейре и Сърбия- Австрия.