Лукойл Академик не успя да се класира за груповата фаза на баскетболната Шампионска лига. "Студентите" отпаднаха в квалификациите от надпреварата, след като допуснаха загуба с 58:70 (12:27, 21:14, 10:16, 15:13) в гостуването си на румънския шампион Орадея. Така след победата с 3 точки в София и загубата с 12 в Румъния българският отбор губи серията.

Двубоят започна по ужасяващ начин за българите, които през първата част на мача реализираха едва 12 точки срещу 27 за противника. През втората част Лукойл подобри значително представянето си и на почивката изоставаха само с 8 точки.

След подновяването на играта успеваемостта на "студентите" отново спадна и след едва 10 точки през третата част домакините увеличиха аванса си до 14. Лукойл Академик се бори до последно, но преднината на Орадея се запази комфортна в последните минути и отборът заслужи мястото си в Шампионската лига.

След тази загуба Лукойл ще продължи участието си във втория по сила клубен турнир - Купа ФИБА Европа.

ОРАДЕЯ - ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК 70:58 (27:12, 14:21, 16:10, 13:15)

Орадея: Бранко Миркович 2, Андрей Мандаке 9, Мартин Зино 12, Шон Барнет 28, Шон Дийнисън 6 (Каталин Петришор 2, Рареш Паска, Богдан Тибирна 2, Мухамед Пашалич 9, Богдан Николеску)

Лукойл Академик: Дани Гибсън 2, Павлин Иванов 11, Христо Захариев 4, Максим Корнийенко 7, Стив Зак 8 (Филип Виденов 8, Денис Агре, Асен Великов 6, Саша Загорац 12, Веселин Веселинов, Крис Минков)