Кариана (Ерден) запази лидерската си позиция в Северозападната Трета лига след 2:0 в Габрово над месния Янтра. Селекцията на Георги Владимиров имаше доста възможности да спечели по-убедително, но не успя да оползотвори положенията си.

В началните минути Георги Иванов и Румен Рангелов не можаха да преодолеят габровския страж. Това обаче се случи в 20-ата минута, когато след продължително разбъркване и рикошет Рангелов изпрати топката в мрежата. Победата затвърди Александър Димитров с попадение в 69-ата минута, когато се възползва от подаване на Евгени Игнатов.

За Кариана това е седма победа от 8 мача до момента, а следващата неделя е дербито с Литекс в Ерден. Преди него Кариана има 22 точки, с 2 повече пред втория Левски 2007 (Левски). Литекс е със 17 точки.