Барселона допусна втора загуба в Примера дивисион и отстъпи с 4:3 в гостуването си на Селта в среща от 7-ия кръг. Каталунците трябваше да наваксват 3 гола пасив, след като проспаха първото полувреме и в крайна сметка останаха на далечно от обичайното за тях място в класирането.

Селта, изненадващо дори за себе си, водеше с 3:0 на полувремето, след голове на Систо в 22-ата, Аспас в 31-ата и автогол на Жереми Матийо в 33-ата минута.

Каталунците зашиха два шамара на домакините чрез Пике в 58-ата и Неймар в 64-ата минута.

Ернандес в 77-ата обаче отново разочарова испанския шампион.

Отговорът на Барселона бе единствено да намалят резила си, чрез втори гол на Пике в 87-ата минута.

По този начин каталунците останаха на непривичното за тях 4-о място - на 2 точки от лидера Атлетико (Мадрид).

С успеха пък Селта записа трето победа в първенството и вече е 10-и с 10 точки.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!