Българският национал Иван Иванов започна като титуляр при домакинската победа на Панатинайкос с 3:1 над Астерас Триполис от четвъртия кръг на първенството, с която столичани се завърнаха на лидерската позиция. Русия получи жълт картон в 66-ата минута и бе заменен в 70-ата от Родриго Моледо.

ПАО нямаше никакви проблеми и поведе още в първата минута с гол на Маркус Берг. До края на полувремето атиняни водеха с 2:0, след като Ледесма бе точен от дузпа в 39-ата минута.

Те бяха допълнително улеснени, след като Луис Фарина от гостите бе изгонен, получавайки директен червен картон в 55-ата минута.

Астерас Триполис все пак притесни домакините, след като в 67-ата минута Николаос Йоанидис намали от дузпа.

Панатинайкос обаче затвърди победата си в 88-ата минута, когато след трети наказателен удар в срещата Ледесма отново се разписа.

С успеха Панатинайкос оглави еднолично таблицата с 10 точки. Астерас Триполис е на последното 16-о място без точков актив.