Лудогорец не допусна изненада и спечели с 3:1 домакинството си на Нефтохимик в мач от 9 кръг на Първа лига. За шампионите това е четвърта поредна победа в първенството, след която те събраха 19 точки и изпревариха в класирането Дунав и ЦСКА, които имат по 17. Лидер с 23 точки е Левски, който по-рано днес надви с 2:0 русенци. Припомняме, че "орлите" имат мач по-малко от съперниците (б.р. - отложената среща с Берое от първия кръг).

Точни за победата на Лудогорец тази вечер бяха Вандерсон, Лукас Саша и Клаудиу Кешеру. В началото на второто полувреме Нефтохимик изравни чрез Николай Дюлгеров, но избраниците на Христо Янев издържаха по-малко от 10 минути и напористата игра на "орлите" доведе до логичния завършек на мача - шампионът победи последния в класирането. За бургазлии това е седма загуба от 9 мача в Първа лига до момента.

За двубоя в Разград Георги Дерменджиев очаквано даде почивка на част от ключовите си футболисти, които в сряда играха срещу ПСЖ (1:3) в Шампионска лига. Козмин Моци и Йордан Минев не взеха участие срещу Нефтохимик, а атаката поведе Клаудиу Кешеру.

В 6-ата минута беше първата интересна ситуация. Николай Дюлгеров опита изненадващ изстрел от над 30 метра. Топката мина малко над вратата, пазена от Владислав Стоянов. В 13-ата минута домакините поведоха при първото положение пред вратата на бъргазлии. Лукас Саша центрира в наказателното поле, след което Кешеру с глава продължи към Вандерсон, който беше оставен сам на далечната греда, и откри с удар по земя - 1:0.

Последваха пропуски на Саша и Кафу, а в 31-ата минута гредата спаси гостите след далечен удар на Натанаел. Малко преди почивката Кафу се озова сам срещу Янко Георгиев, но пропусна.

Второто полувреме започна отлично за играчите на Христо Янев. Иван Вълчанов пусна страхотен пас към Николай Дюлгеров, който с мощен изстрел изпрати топката в мрежата на Владо Стоянов за 1:1 в 47-ата минута.

Това обаче ядоса шампионите, които бързо си върнаха аванса. В 56-ата минута Лукас Саша получи подаване от Марселиньо и с удар по диагонал направи 2:1.

В 70-ата и Кешеру попадна в прегръдките на съотборниците си. Голмайсторът получи подаване от Марселиньо, измъкна се между двама бранители и вкара красив гол за крайното 3:1. За Кешеру това е четвърто попадение от началото на сезона в Първа лига.

Купа на България - сезон 2016/2017

Всичко за Първа лига - ТУК

Програмата на Първа професионална лига

ЛУДОГОРЕЦ - НЕФТОХИМИК 3:1
1:0 Вандерсон (13), 1:1 Николай Дюлгеров (47), 2:1 Лукас Саша (56), 3:1 Клаудиу Кешеру (70)

Срещата по минути:
13  ГОООЛ! Лудогорец успява да поведе при първата си ситуация в мача! Вандерсон бележи за 1:0. Лукас Саша центрира в наказателното поле на Нефтохимик, след което Кешеру с глава продължи към Вандерсон, който беше оставен сам на далечната греда, и откри с удар по земя.
31 - ГРЕДА! Далечен изстрел на Натанаел среща напречната греда.
36 - Удар на Лукас Саша от границата на наказателното поле на Нефтохимик, топката премина встрани от покрай дясната греда.
44 - ОПАСНО! Джонатан Кафу се озова сам срещу Янко Георгиев, но не успя да нанесе точен удар и да вкара.
45 - Край на първото полувреме.
----------------
47  ГОООЛ! Нефтохимик изравнява - 1:1! Николай Дюлгеров бележи. Иван Вълчанов получи топката в наказателното поле, веднага видя връхлитащия Дюлгеров, който с мощен изстрел от границата на наказателното поле наказа Владо Стоянов.
56
ГОООЛ! Лудогорец отново повежда - 2:1! Марселиньо пусна отличен пас към Лукас Саша, който с удар по диагонал изпрати топката във вратата на Янко Георгиев.
70
ГОООЛ! 3:1 за шампионите след попадение на Клаудиу Кешеру! Румънският голмайстор получи подаване от Марселиньо, измъкна се между двама бранители на бургазлии и с техничен удар вкара красив гол, като топката се отклони в лявата греда и се оплете в мрежата на "шейховете".
88 - Първо спасяване на Владо Стоянов в мача, стражът отрази удар на Венци Христов.
90+1 - Край на мача. Лудогорец победи Нефтохимик с 3:1.

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 6.Натанаел, 32.Игор Пластун, 5.Хосе Паломино, 8.Лукас Саша , 18.Светослав Дяков (46  smqna.jpg 11.Жуниор Кишада), 10.Густаво Кампаняро, 84.Марселиньо, 88.Вандерсон (72 smqna.jpg 92.Джоди Лукоки), 22.Джонатан Кафу (79 smqna.jpg 93.Върджил Мисиджан), 28.Клаудиу Кешеру
Резерви: 1.Милан Борян, 27.Козмин Моци, 55.Георги Терзиев, 12.Абел Анисе, 93.Върджил Мисиджан, 92.Джоди Лукоки, 11.Жуниор Кайсара
Треньор: Георги Дерменджиев

Резултат с изображение за нефтохимик
НЕФТОХИМИК: 1.Янко Георгиев, 26.Виктор Хомей jalt.jpg, 2.Костадин Велков, 25.Ангел Грънчов, 3.Иво Малинов jalt.jpg , 13.Йордан Йорданов, 8.Николай Дюлгеров jalt.jpg , 21.Мариян Огнянов (59 smqna.jpg 22.Емануил Манев), 17.Румен Руменов (46 smqna.jpg 89.Станислав Маламов), 7.Иван Вълчанов jalt.jpg (77 smqna.jpg 91.Венцислав Христов), 24.Костадин Хазуров
Резерви: 12.Стоян Колев, 6.Марко Ранджелович, 19.Михаел Орачев, 22.Емануил Манев, 89.Станислав Маламов, 91.Венцислав Христов, 15.Живко Петков
Треньор: Христо Янев