Ивайло Чочев и Палермо се разминаха с победата при гостуването на Сампдория. Палермо поведе в 60-ата минута с попадение на Несторовски, а Бруно Фернанеш се разписа за крайното 1:1 в даденото добавено време. Чочев се появи на терена в 56-ата минута, когато замени Хилемарк. Гостите завършиха мача с 10 души, след като в края Гаци получи втори жълт картон.

----------------------------------------------------------

Другият българин, който игра днес - Александър Тонев (Кротоне), загуби гостуването на Каляри с 1:2. Кротоне остава на последно място в класирането само с една точка след седем кръга. Тонев започна като титуляр, но бе сменен в 73-ата минута от Адриан Стоян. Домакините от Каляри поведоха чрез Давиде ди Дженаро в 38-ата минута. Симоне Падоин удвои в 56-ата минута, а почетното попадение реализира именно резервата Стоян в 90-ата минута.