Левски спечели с 2:0 домакинството си на втория Дунав (Русе) от 9 кръг на Първа лига. Успехът на "сините" дойде след два гола на национала Георги Костадинов, който първо откри резултата в 22-ата минута, когато беше оставен непокрит в наказателното поле на гостите от Русе, а в 56-ата удвои с глава.

След седмата поредна победа в първенството Левски се откъсна на върха с 23 точки, повеждайки с 6 пред Дунав и ЦСКА. Както е известно, на 15 октомври от 16:30 часа предстои дербито между "сините" и "армейците", които вчера взеха само точка от Ботев (0:0).

Избраниците на Люпко Петрович надиграха гостите от Русе в по-голямата част от мача, а и се възползваха от създадените ситуации пред вратата на Мартин Луков, което логично доведе до осмата поредна победа на Левски във всички турнири. "Драконите" също имаха своите шансове, но Боян Йоргачевич ги отчая с блестящите си намеси.

В 29-ата минута пред Антон Огнянов се откри отлично положение. Бившият футболист на Левски се озова на стрелкова позиция вляво в наказателното поле на "сините" след подаване на Мирослав Будинов, но Йоргачевич спаси.

Секудни след това трибуните на "Герена" изригнаха. Роман Прохазка отправи далечен удар, топката рикошира в Атанас Атанасов и стигна до Георги Костадинов, който беше оставен непокрит в наказателното поле на Дунав и не пропусна да накаже Луков за 1:0.

До почивката липсваха чистите голови положения. Малко след началото на второто полувреме Божидар Краев беше заменен от Мехди Бурабия. В 56-ата минута Костадинов беше фаулиран в близост до наказателното поле, след това Аниете центрира, а Мечката с глава матира Луков за втори път - 2:0. При ситуацията Георги Костадинов надскочи Петър Патев и се разписа, като останаха сериозни съмнения за засада.

"Сините" продължиха да доминират, а в 60-ата минута Адениджи пропусна добра възможност. При контраатака Тигъга се откъсна сам и напредна застрашително сам срещу Луков, но бранител на гостите успя да го застигне и да избие топката от краката му, след което Бурабия засече на скорост, но Луков съумя да отрази.

В 70-ата Будинов беше близо до попадение, като отново Йоргачевич се оказа непреодолима преграда за "драконите" към мрежата на Левски.

Мачът на живо изгледа новият национален селекционер Петър Хубчев. Той беше в компанията на помощника си Георги Донков и Андрей Желязков, който беше освободен от поста главен мениджър в клуба от "Герена".

Купа на България - сезон 2016/2017

Всичко за Първа лига - ТУК

Програмата на Първа професионална лига

ЛЕВСКИ - ДУНАВ 2:0
1:0 Георги Костадинов (22), 2:0 Георги Костадинов (56)

Срещата по минути:
4 - Първи удар към една от двете врати, отправя го Антон Огнянов. Топката прелита над целта.
20 - ОПАСНО! Антон Огнянов пропуска да даде преднина на Дунав. Бившият играч на Левски се озова на стрелкова позиция вляво в наказателното поле след подаване на Мирослав Будинов, но стреля право в Йоргачевич, който изби топката.
22  ГОООЛ! Георги Костадинов открива резултата - 1:0! Прохазка отправи далечен удар, топката рикошира в Атанас Атанасов и стигна до Костадинов, който беше оставен непокрит в наказателното поле на гостите и не пропусна да накаже Мартин Луков.
34 - Важна намеса на Прохазка, който изчиства миг преди Будинов да нанесе удар отблизо към вратата на Левски.
39 - Диян Димов опитва да изненада Йоргачевич с далечен удар, топката излиза в аут.
45+1 - Край на първото полувреме.
----------------
56  ГОООЛ! 2:0 за Левски! Георги Костадинов с втори гол в мача. Аниете центрира от фаул в наказателното поле на Дунав, където Георги Костадинов надскочи Петър Патев и засече топката с глава, пращайки я неспасяемо в мрежата на Луков.
60 - ОПАСНО! При контраатака за "сините" Адениджи се откъсна сам и напредна застрашително сам срещу Луков, но бранител на гостите успя да го застигне и да избие топката от краката му. Бурабия обаче на скорост засича, а вратарят на Дунав успява да спаси.
71 - ОПАСНО! Антон Огнянов и Мирослав Будинов направиха двойно подаване, след което последният излезе сам срещу Йоргачевич и стреля по земя, а стражът на Левски успя да избие с ръка.
89 - Бурабия пробва мерника си, но неточно в аут.