В мач от 8 кръг на Втора лига футболистите на Созопол подчиниха като домакин Оборище (Панагюрище) с 2:0. И двата гола паднаха след почивката, когато играта се оживи в контраст на вялото първо полувреме. Мирослав Радев откри след час игра. Той шутира от около 25 метра, топката тупна коварно пред вратаря Филип Димитров и влетя в левия му ъгъл.

В последната минута Якуб Идризов подпечата победата на домакините след асистенция на резервата Деян Христов - 2:0.

След свубоя треньорът на победителите Румен Димов похвали момчетата си за себераздаването и високия боен дух, докато колегата му Танчо Калпаков се оплака, че липсата на точки мачка самочувствието на Оборище и оттам играта на отбора страда.

Футболистите на Созопол посветиха победата на помощник-треньора Маргарит Димов, който чества в деня на мача рожден ден.

Ботев (Гълъбово) - Поморие 2:3
0:1 Даниел Стоянов (21), 1:1 Георги Кирилов (33-дузпа), 2:1 Георги Кирилов (51), 2:2 Кирил Георгиев (78), 2:3 Ахмед Ахмедов (89)

Витоша (Бистрица) - Спартак (Плевен) 1:0
1:0 Китан Василев (25)

Несебър - Банско 4:1
1:0 Джунейт Яшар (17), 2:0 Ерай Карадайъ (22), 3:0 Ерай Карадайъ (28), 4:0 Владислав Мирчев (67), 4:1 Георги Фикийн (72-дузпа)

1 октомври 2016 г. (събота), 18:00 часа
Созопол - Оборище (Панагюрище) 2:0
1:0 Мирослав Радев (60), 2:0 Якуб Идризов (90)

2 октомври 2016 г. (неделя), 14:30 часа
ЦСКА II - Септември (София) 1:1
0:1 Костадин Аджов (90-дузпа), 1:1 Ангел Лясков (90+2)

2 октомври 2016 г. (неделя), 17:00 часа