Левски записа първа победа в първенството на Елитната юношеска група до 17 години. "Сините" се наложиха с 3:1 над гостуващия Спартак (Пловдив) в мач от 7 кръг.

Срещата беше първа за новия треньор на Левски U17 Георги Тодоров. БЛИЦ СПОРТ още преди дни съобщи, че той заменя Георги Чиликов начело на формацията. Бургазлията пък става главен мениджър в клуба.

Победата над Спартак (Пловдив) не дойде никак лесно за домакините. Левски поведе в края на първото полувреме с гол на Стойчо Папазов. В 65-ата минута гостите изравниха, след като се възползваха от колективна грешка в отбраната на "сините". Георги Стоянов бе точен за 1:1. Малко след това Петър Станев вкара за 2:1, а крайното 3:1 оформи Виктор Илиев.

Така след едно равенство и пет загуби Левски постигнаха първата си победа в шампионата и с 4 точки заема 13-ото място. Спартак (Пловдив) е на 15-ата позиция.