Ювентус спечели с категоричното 3:0 гостуването си на Емполи в среща от 7-ия кръг на Серия "А". Това бе четвърта поредна победа за "бианконерите" във всички турнира, като в тези мачове отборът не е допускал гол и е отбелязал цели 12 в противниковите врати.

Днес успехът за тима на Масимилиано Алегри не дойде никак лесно. През първото полувреме неговите играчи не съумяха да стигнат до попадение и в крайна сметка двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В средата на втората част Пауло Дибала изведе италианския шампион напред в резултата. Между 67-ата и 70-ата минути Гонсало Игуаин реализира две попадение, с които оформи крайния резултат.

Във временното класиране Ювентус е лидер с 18 точки. Емполи заема предпоследното 19-о място с 4 пункта.