Атлетико (Мадрид) спечели с 2:0 гостуването си на Валенсия в среща от 7-ия кръг на Примера дивисион. "Прилепите" можеха да загубят двубоя и с по-голяма разлика, но Антоан Гризман и Габи от "дюшекчиите" изпуснаха по една дузпа.

В самия край на първата част гостите получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар, но Гризман не съумя да отбележи. Все пак в 63-ата минута той се реваншира, откривайки резултата в мача. Шест минути по-късно Атлетико получи втора дузпа, която този път беше пропиляна от Габи. В третата минута на добавеното време Кевин Гамейро оформи крайния резултат.

Успеха изкачи "дюшекчиите" на първото място във временното класиране с актив от 12 точки. Те обаче са с мач повече от Реал (Мадрид) и Барселона, които при победи ще пратят тима на Диего Симеоне на 3-то място. Валенсия се намира на 16-о място с едва 6 пункта.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!