Легия (Варшава) записа авторитетна победа с 3:0 като домакин над Лехия (Гданск) в среща от 11-ия кръг на полския шампионат. Българският национал Михаил Александров бе в разширения състав на столичани, но не влезе в игра. Симеон Славчев пък записа цял мач за гостите.

Тимът от Варшава реши мача в своя полза през втората част, след като първото полувреме завърши при нулево равенство.

Гилерме откри резултата за домакините в 49-ата минута. Отново той удвои 10 минути по-късно, а Неманя Николич оформи класиката в 70-ата минута.

Столичани завършиха срещата с човек по-малко, след като Мирослав Радович бе изгонен за втори жълт картон в 89-ата минута.

В класирането Легия (Варшава) е девети с 13 точки, докато тимът от Гданск е втори с 22.