Славия победи Верея с 3:1 в последен мач от днешната програма на IX кръг на Първа лига. Двубоят бе първи между двата тима, а "белите" прекъснаха серия от три мача без победа.

Иван Минчев откри резултата в 18-ата минута след техничен прехвърлящ удар в далечния ъгъл на Караджов, а две минути по-късно Божидар Васев удвои, след като бранител на Верея протегна крак и заблуди вратаря на Верея.

Гостите върнаха интригата с попадение на Сукуна, който засече остро подаване от фланга от Момчил Цветанов, след което последваха няколко силни минути за гостите, но без резултат.

В средата на второто полувреме (69') Славия отново поведе с два гола, след като Васев се измънка от отбраната на Верея и с техничен удар оформи крайното 3:1.

В последните минути завръщане в българския футбол направи бившата надежда на Левски Николай Димитров, който от 2010 година игра в Турция и Гърция.

Slavia SofiaСЛАВИЯ: 12. Марио Кирев, 66. Омар Абуд, 15. Петко Христов, 13. Стефан Велков (smqna.jpgАдреа Христов), 21. Мартин Станкев (smqna.jpgВладимир Семерджиев), 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев, 10. Янис Карабельов, 9. Сердер Сердеров, 8. Божидар Васев, 24. Валери Домовчийски

VereyaВЕРЕЯ: 12. Иван Караджов, 21. Здравко Илиев, 3. Владимир Зафиров, 5. Илия Мунинjalt.jpg, 15. Костадин Слаев, 25. Георги Ангеловjalt.jpg, 10. Елиаш (smqna.jpgВасил Калояновjalt.jpg), 7. Момчил Цветанов, 6. Илиас Хасани, 77. Педро Еуженио (smqna.jpgИлиян Йорданов), 9. Амаду Сукуна