Участникът в Шампионската лига като победител в Лига Европа миналия сезон Севиля победи драматично у дома новака Алавес с 2:1 в среща от седмия кръг на испанскарта Примера дивисион.

През първата част гостите играха по-добре и в 12-ата минута Едгар Мендес удари греда след фантастичен пас на Виктор Камараса и сам срещу вратаря.

След почивката в 56-ата минута вратарят на баските Фернандо Пачеко се справи на два пъти с удар на Висам Бен Йедер. Домакините натиснаха и поведоха с гол на Висам Бен Йедер (74) след асистенция на бразилеца Гансо. Алавес изравни изненадващо с гол на Виктор Лагуардия (84) след центриране от корнер, а андалусци стигнаха драматично до успеха с второто попадение на Бен Йедер (90) с пета след центриране на Витоло.

Със спечелените три точки воденият от Хорхе Сампаоли тим на Севиля се изравни с Реал (Мадрид) на върха с по 14 точки преди останалите мачове от кръга. Алавес е 11-и с 9 точки.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!