Челси спечели с 2:0 гостуването си на Хъл Сити в мач от 7-ия кръг на Висшата лига и прекъсна серията си от 3 поредни мача без победа в първенството. Успехът за "сините" дойде през втората част, когато паднаха и двете попадения. В 61-ата минута Вилиан откри резултата, а само шест минути по-късно Диего Коща удвои.

Първата възможност за гол дойде още в 3-ата минута, когато домакините бяха близо до гол. Снодграс стреля от пряк свободен удар, топката се отклони в стената и се отправи към вратата на Тибо Куртоа. Белгийският страж на "сините" обаче изби.

Гостите отвърнаха с опасен изстрел на Вилиан, след който топката профуча покрай вратата на Марша;. В 20-ата минута се стигна отново до напрежение пред вратата на Челси. Снодграс центрира опасно отдясно, топката стигна до Мейсън, който стреля, но се получи рикошет и топката излезе в корнер. Малко по-късно гостите имаха претенции за дузпа за фаул срещу Виктор Моузес, но главният съдия Антъни Тейлър остана безмълвен. В края на първата част Мейсън от Хъл стреля от дистанция, но Куртоа отново бе на висота и спаси.

В началото на второто полувреме Еден Азар можеше да изведе Челси напред в резултата, но ударът му от границата на наказателното поле беше отразен от Маршал. В 60-ата минута Челси поведе чрез Вилиан. Бразилецът финтира Мейлър в наказателното поле и със силен и много точен шут прониза вратата на Хъл Сити. Малко по-късно Коща удвои с техничен удар в горния ляв ъгъл и уби интригата в мача.

До края на срещата не паднаха повече попадение и Челси се поздрави с успеха.

Във временното класиране тимът на Антонио Конте заема 6-о място с 13 точки. Хъл се свлече до 15-тата позиция със 7 пункта.

Хъл Сити – Челси 0:2
0:1 Вилиан (61), 0:2 Коста (67)

Резултат с изображение за hull cityХъл: Маршал, Мейлър, Дейвис, Ливърмор, Робертсън, Хенриксен (71-Ернандес), Клукас (81-Хъдълстоун), Мейсън, Снодграс, Диоманде (62-Малоуни), Мбокани
Мениджър: Майкъл Филан

Резултат с изображение за chelseaЧелси: Куртоа, Алонсо, Луис, Кейхил, Аспиликуета, Матич, Канте, Моузес (84-Педро), Вилиан (89-Чалоба), Азар (81-Оскар), Коста
Мениджър: Антонио Конте

Стадион: "Kей Ком Стейдиъм"