Пирин (Благоевград) записа историческа първа победа като гост на Локомотив (Пловдив) на "Лаута". В първи мач от програмата на 9 кръг на шампионата "орлетата" стигнаха до успеха с 3:2, като и петте гола паднаха през второто полувреме. Автор на победното попадение за Пирин стана Даниел Младенов в 94-ата минута.

Преди това крилото беше вкарал и за 1:1, а включилият се като резерва Станислав Костов бе точен за 1:2 след страхотен индивидуален рейд. За домакините се разписаха Димо Бакалов и Мартин Райнов, но това не стигна на "смърфовете" да се разминат с домакинското поражение, което е доста изненадващо.

През първото полувреме домакините пропиляха няколко възможности за откриване на резултата, а след почивката головете заваляха. В 51-ата минута центриране от корнер беше разминато от Мартин Камбуров, а на задната греда Димо Бакалов се разписа отблизо с ножичен удар за 1:0.

Радостта на "смърфовете" не трая дълго. Още в 54-ата минута Даниел Младенов беше изведен зад гърба на защитата на Локомотив (Пловдив) от Александър Башлиев, преодоля вратаря Ел Харуби и вкара на празна врата за 1:1.

"Орлетата" още повече вдигнаха оборотите и шокираха "черно-белите" в 74-ата минута. Тогава Пирин стигна до пълния обрат чрез отличен рейд на резервата Станислав Костов. Бързоногият бивш нападател на Ботев овладя изритана от дълбочина топка от Кристиян Кощърна, майсторски преодоля Иван Горанов, а след това я промуши между краката на Ел Харуби - 1:2.

В 85-ата избраниците на Илиан Илиев изравниха чрез национала Мартин Райнов, който бе точен с глава, възползвайки се от неразчетено излизане на Красимир Костов - 2:2.

В последните секунди на 4-минутното добавено време Даниел Младенов донесе трите точки на Пирин с точен прехвърлящ удар - 2:3.

Победата е първа в историята на благоевградчани от 25 гостувания на Локомотив (Пловдив), а освен това и първи успех далеч от стадион "Христо Ботев" този сезон в Първа лига.

Купа на България - сезон 2016/2017

Всичко за Първа лига - ТУК

Програмата на Първа професионална лига

ЛОКО (Пд) - ПИРИН 2:3
1:0 Димо Бакалов (51), 1:1 Даниел Младенов (54), 1:2 Станислав Костов (74), 2:2 Мартин Райнов (85), 2:3 Даниел Младенов (90+4)

Двубоят по минути с БЛИЦ
5 - Играта е спряна, за да се отдаде почит на починалия преди дни бивш защитник и капитан на Локомотив (Пловдив) Красимир Костов.
20 - Удар на Дани Кики, Красимир Костов лови топката.
29 - Иван Горанов нахлу в наказателното поле и опита пас към Кабуров, но Александър Башлиев се намеси решително и предотврати опасността пред вратата на Пирин.
40 - Камбуров пропусна добра възможност за откриване на резултата. Голмайсторът на Локомотив (Пловдив) преодолява вратаря Костов, но топката му избяга твърде наляво. При последвалия шут стражът на Пирин спаси.
45 - Националът Мартин Райнов преодоля двама от Пирин в наказателното поле на гостите и от близо нанесе удар, който Костов спаси.
45 - Край на първото полувреме.
--------
51  ГОООЛ! 1:0 за Локомотив (Пловдив)! Димо Бакалов открива резултата. Центриране от корнер беше разминато от Камбуров, а на задната греда Бакалов се разписа отблизо с ножичен удар.
54
ГОООЛ! Гостите от Благоевград изравняват - 1:1! Даниел Младенов беше изведен зад гърба на защитата на Локомотив (Пловдив) от Башлиев, преодоля вратаря Ел Харуби и вкара.
74
ГОООЛ! Пирин постига пълен обрат! Станислав Костов бележи за 1:2! Защитникът на "орлетата" Кристиян Кощърна изрита напред топката, Костов технично преодоля Иван Горанов, след което и Ел Харуби, наказвайки "смърфовете".
85
ГОООЛ! Домакините правят 2:2! Националът Мартин Райнов бележи с глава, възползвайки се от неразчетено излизане на вратаря Красимир Костов.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4  ГОООЛ! Пирин стига до трети гол и измъква победата от "Лаута" - 2:3! Даниел Младенов бележи второ попадение в мача.
90+4 - Край на мача. Пирин победи на "Лаута" с 3:2.

Резултат с изображение за локомотив пловдивЛОКОМОТИВ (Пд): 16.Ясин Ел Харуби, 71.Пламен Крумов, 6.Кирил Котев, 7.Георги Вълчев jalt.jpg, 14.Иван Горанов, 19.Ванчо Траянов, 18.Мартин Райнов , 10.Веселин Марчев (46 smqna.jpg 13.Симеон Райков), 27.Димо Бакалов (67 smqna.jpg 39.Парвиз Умарбаев jalt.jpg ), 9.Дани Кики (79 smqna.jpg 21.Бирсент Карагерен), 11.Мартин Камбуров
Резерви: 38.Илко Пиргов, 22.Осама Рашид, 44.Ивайло Марков, 21.Бирсент Карагарен, 19.Димитър Велковски, 13.Симеон Райков, 39.Парвиз Умарбаев
Треньор: Илиан Илиев

Резултат с изображение за пирин благоевградПИРИН: 76.Красимир Костов, 21.Александър Башлиев, 3.Румен Сандев, 14.Стилиян Николов (72 smqna.jpg 27.Костадин Ничев), 4.Кристиян Кощърна, 24.Антон Костадинов, 6.Орлин Старокин, 15.Димитър Благов jalt.jpg (73 smqna.jpg 30.Тодор Траянов jalt.jpg), 7.Тони Тасев, 11.Даниел Младенов   jalt.jpg, 10.Ндуе Муйеци (46 smqna.jpg 19.Станислав Костов jalt.jpg  )
Резерви: 33.Георги Аргилашки, 29.Алешандре Ханс, 30.Тодор Траянов, 18.Юлиян Попев, 27.Костадин Ничев, 9.Владислав Златинов, 19.Станислав Костов
Треньор: Стефан Генов