Панатинайкос без Иван Иванов допусна втора загуба в груповата фаза на Лига Европа. "Детелините" отстъпиха с 0:2 при гостуването си на Селта. Българският защитник пропусна двубоя, тъй като е наказан след червен картон в първия двубой срещу Аякс.

Домакините от Селта стигнаха до успеха с голове в края на двубоя. Джон Гуидети вкара за 1:0 в 84-ата минута, а крайното 2:0 оформи Даниел Вас минута преди края.

Панатинайкос имаше добри възможности за гол през първото полувреме. Попадение на Виктор Ибарбо бе отменено заради засада в 41-ата минута. Още един гол на ПАО не бе зачетен, този път на Маркус Берг в 55-та минута заради нарушение в атака.

--------------------------------------------------------------

В другия мач от група „G” Аякс се наложи с 1:0 срещу Стандарт Лиеж. Единствения гол в срещата отбеляза Каспер Долберг в 28-та минута. Долберг е детето-чудо на клуба от Амстердам и е сочен за наследник на Златан Ибрахимович. Роден е на 6 октомври 1997 година в Силкеборг (Дания) и от началото на сезона в 6 мача има 4 гола за холандския гранд.

Аякс - Стандард (Обзор матча) "MyFootball.ws" от MyFootball.ws - Футбол онлайн на Rutube.