Левски постигна шеста поредна победа в Първа лига, след като се наложи с минималното 1:0 като гост на Локомотив (Горна Оряховица). Единственото попадение в мача падна в самия край на първата част и бе дело на защитника на "железничарите" Мартин Кавдански, който си заби безпощаден автогол.

В началните минути на срещата проливен дъжд затрудни изключително много играчите на терена. Гостите бяха тези, които се опитваха да организират по-често атаки по посока противниковата врата, но рядко стигаха до наказателно поле на "железничарите".

"Сините" опитваха на няколко пъти да застрашат стража Николай Банков с удари от дистанция, които не доведоха до желания ефект. В 32-ата минута Бабатунде Адениджи стреля с глава, но право в обсега на вратаря.

В самия край на първата част Левски поведе в резултата с късметлийско попадение. Мартин Кавдански си вкара автогол с глава в опит да избие центриране отдясно на Сашо Александров.

В началото на второто полувреме "сините" имаха претенции за дузпа за нарушение на Цонков срещу Нар. Те обаче не бяха уважени от главния съдия Стефан Апостолов и играта продължи.

Малко по-късно Владислав Узунов от Локомотив стреля от дистанция, но Боян Йоргачевич улови с лекота. В 72-ата минута Георги Костадинов пробва шут от дъгата пред наказателното поле, но топката мина над вратата.

В края на срещата Сашо Александров можеше да се разпише, но Банков спаси негов удар от около 5-6 метра. Последва бърза контраатака в добавеното време, но резервата Краев не овладя топката, останал сам срещу вратаря.

Левски продължава да е едноличен лидер във временното класиране с актив от 20 точки. Тимът се откъсна на три пред втория Дунав. Локомотив (Горна Оряховица) е закотвен на дъното с едва 2 пункта.

ЛОКОМОТИВ (ГО) - ЛЕВСКИ 0:1
0:1 Кавдански (45 - аг)

Резултат с изображение за локомотив горна оряховицаЛокомотив (ГО): 91. Николай Банков, 33. Стефан Цонков jalt.jpg, 5. Мартин КавданскиАвтогол, 37. Венцислав Керчев, 30. Димо Атанасов, 4. Николай Христов jalt.jpg (90+1smqna.jpgСмирнов), 7. Симеон Мечев (к) jalt.jpg, 23. Владислав Узунов jalt.jpg (82smqna.jpgГенчев), 14. Манимбу Кифуети (88smqna.jpgЖелев), 19. Матиас Курьор, 18. Цветан Генков jalt.jpg
Резерви: 1. Стефано Кунчев, 29. Николай Дичев, 88. Йордан Апостолов, 8. Милен Желев, 66. Антоний Балъков, 10. Янаки Смирнов, 77. Любомир Генчев
Треньор: Ангел Червенков

Резултат с изображение за левски софияЛевски: 29. Боян Йоргачевич, 3. Димитър Пиргов, 5. Александър Александров, 7. Франсис Нар, 8. Джереми де Ноойер, 14. Веселин Минев (к), 15. Роман Прохазка, 17. Бабатунде Адениджи (90+3smqna.jpgГенев), 25. Сашо Александров, 27. Мехди Бурабия (65smqna.jpgКраев), 70. Георги Костадинов jalt.jpg (78smqna.jpgАниете jalt.jpg)
Резерви: 21. Иван Чворович, 10. Галин Иванов, 11. Хеан Деса, 12. Божидар Краев, 20. Аниете, 23. Сандберг, 44. Виктор Генев
Треньор: Люпко Петрович

Съдия: Стефан Апостолов

Жълти картони: Николай Христов, Стефан Цонков, Цветан Генков, Симеон Мечев, Владислав Узунов (Локомотив); Г. Костадинов, Аниете (Левски)