Българският нападател Георги Христов прави фурор по терените в САЩ и през новия сезон. Бившият голмайстор на Ботев (Пловдив) и Левски ниже гол след гол за втородивизионния Тампа Бей Роудис, който към момента е на седмото място в класирането.

Христов привлече вниманието тази нощ, след като блесна с хеттрик за изразителната победа с 4:1 при гостуването на Форт Лоудърдейл Страйкърс. Бившият английски национал Джо Коул асистира на българина за първия гол в 15-ата минута. Христов вкара още в 43-ата и 83-ата минути. След силния си мач сънародникът ни си прибра топката за себе си. Неслучайно Христов е любимец на феновете на Тампа Бей Роудис, които подкрепят неотлъчно отбора във всеки мач.

Така юношата на Марица увеличи сметката си на 8 гола от началото на сезона в Северно-американската сокър лига. За 31-годишния Христов това е четвърти сезон с екипа на Тампа Бей Роудис.

Наскоро българинът изигра мач номер 100 за американския си клуб.