Реал (Мадрид) не спечели във втори пореден мач, след като завърши 2:2 при визитата на Лас Палмас в среща от шестия кръг на испанската Примера дивисион. През седмицата „белия балет” бе направил 1:1 у дома с Виляреал. Сега Марко Асенсио (13) откри резултата, a Тана Домингес (18) изравни. Бензема (67) даде нова преднина на гостите, а Серхио Араухо (85) оформи крайния резултат.

Гостите натиснаха в началото на срещата и пропуски в първите минути направиха Тони Кроос и Алваро Мората. В 12-ата минута Кристиано Роналдо падна в наказателното поле на домакините от Канарските острови, но съдията Естрада Фернандес прецени, че няма нарушение. Последваха пропуски на Мората, Гарет Бейл и Роналдо.

В 27-ата Жонатан Виера от домакините шутира ниско в десния ъгъл, но вратарят Кико Касийя плонжира и хвана топката. Шест минути по-късно Начо Фернандес навлезе в наказателното поле и отправи удар, вратарят Варас изби, а Марко Асенсио реализира с глава за 0:1. "Жълтите" отговориха в 38-ата минута, когато Момо Фигероа центрира, а Тана Домингес изравни за 1:1. В края на полувремето Варас спаси силен шут на Бейл.

След почивката в 47-ата минута Варас направи ново впечатляващо спасяване след удар на Гарет Бейл. В 64-ата минута треньорът на гостите Зинедин Зидан пусна в игра Карим Бензема на мястото на Асенсио и секунди по-късно френският нападател направи пропуск от близка дистанция. Три минути по-късно Роналдо шутира, а вратарят изби на крака на Бензема, който вкара за 1:2.

В 72-ата Зидан извади Кристиано Роналдо и пусна Лукас Васкес, а домакините не се предадоха и в 85-ата минута изравниха. Висенет Гомес свали с глава топката на Серхио Араухо, който се разписа за 2:2. До края на мача гостите установиха натиск, но пропуски направиха Тони Кроос и Карим Бензема.

Въпреки равенството Реал (Мадрид) остава лидер във временното класиране с 14 точки и една повече от Барселона. Лас Палмас е пети с 10 точки преди останалите срещи от кръга.

В следващия си мач Реал гостува на Борусия в Дортмунд в груповата фаза на Шампионската лига идната седмица.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!