Дунав (Русе) загуби с 1:2 от Ботев (Пловдив) на "Лудогорец Арена" в Разград в среща от осмия кръг на Първа лига. Поражението бе първо за домакините в родното първенство през този сезон и първо у дома във всички двубои с "канарчетата". Пловдивчани записаха първи успех като гост от началото на първенството.

Антон Огнянов изведе домакините напред в 12-ата минута с удар на празна врата след грешка на отбраната на "канарчетата", но Фелипе Бризола изравни с удар от границата на наказателното поле в 28-ата минута. Бразилецът прекъсна серията от 485 минути без гол във вратата на Дунав, като вратарят Мартин Луков допусна едва второ попадение в мрежата си от началото на шампионата.

Юлиян Ненов можеше да изведе Дунав в резултата, но ударът му в 52-ата минута срещна напречната греда. Вместо това Ботев стигна до обрат в 64-ата минута, когато Жоао Пауло бе изведен от Тодор Неделев и вкара за 2:1 Домакините бяха близо до равенството четвърт час преди края, но Георгиев спаси с една ръка удар на Будинов в долния десен ъгъл. До края на мача Дунав опита натиск, но не успя да стигне поне до точката.

Дунав гостува в следващия кръг на единствения непобеден у нас тим на Левски, който в понеделник може да дръпне еднолично на върха след гостуването си на Локомотив (Горна Оряховица).

ДУНАВ - БОТЕВ 1:2
1:0 Антон Огнянов (12'), 1:1 Фелипе Бризола (28'), 1:2 Жоао Пауло Араужо (64')

Резултат с изображение за фк дунавДУНАВ: 1.Мартин Луков, 11.Диян Димов, 22.Михаил Милчев, 66.Искандар Джалилов, 28.Атанас Атанасов, 4.Петър Патев, 10.Васил Шопов (smqna.jpg77.Бранимир Костадинов), 8.Ивайло Раденцов (smqna.jpg91.Нуриддин Давронов), 18.Антон Огнянов, 94.Юлиян Ненов (smqna.jpg17.Спас Георгиев) и 9.Мирослав Будинов
Резерви: 30.Евгени Александров, 3.Марио Петков, 7.Николай Колев, 12.Светослав Читаков,

Резултат с изображение за ботев пловдив логоБОТЕВ (ПД): 22.Георги Георгиев, 25.Крум Стоянов, 18.Радослав Терзиев, 6.Даниел Златков, 2.Цветомир Панов, 10.Серкан Юсеин (smqna.jpg16.Стенио), 7.Фелипе Бризола, 8.Тодор Неделев, 14.Меледже Омнебес, 73.Иван Стоянов (smqna.jpg5.Кристиан Димитров) и 37.Жоао Пауло Араужо (smqna.jpg88.Даниел Кутев)
Резерви: 21.Мартин Димитров, 71.Милен Кикарин, 22.Милко Георгиев

Стадион: "Лудогорец Арена", Разград
Съдия: Георги Давидов​